دوربین مدار بسته

گیتوی ویپ چیست و چه کاربردی دارد

گیتوی VoIP و کاربردهای آن

در سیستم تلفن تحت شبکه تجهیزات زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و هر کدام کاربرد خود را دارند. یکی از این تجهیزات گیت وی ویپ VoIP Gateway است. این دستگاه در مدل های مختلف تولید شده و کاربردهای متنوعی دارد. آشنایی کامل با این دستگاه و چه کاربری برای ما دارد به شما در راه اندازی سیستم VoIP کمک زیادی می کنید. در ادامه گیت وی ویپ چیست را شرح داده و مدل های مختلف آن را بررسی می کنیم. سپس کاربرد های آن را شرح می دهیم.

گیتوی ویپ چیست ؟

همانطور که می دانید دو ساختار کلی VoIP و سنتی برای مبحث مکالمات تلفنی وجود دارد. ممکن است در جایی نیاز به استفاده از هر دو سیستم وجود داشته باشد. دستگاهی که اینجا به کمک شما می آید گیت وی ویپ است. گیت وی VOIP یک دستگاه سخت افزاری است که ترافیک تلفن معمولی را به بسته های داده برای انتقال از طریق اینترنت تبدیل می کند. این دستگاه با ATA متفاوت است و تفاوت گیت وی ویپ و ATA چیست را باید بدانید. یک ATA (که به آن جعبه VoIP نیز گفته می شود) فقط یک تلفن یا دو تلفن را تبدیل می کند. برخی از بزرگترین گیت وی های VoIP می توانند همزمان 256 تماس را پشتیبانی کنند.

انواع گیت وی ویپ

مدل های مختلفی برای گیت وی وجود دارد و دسته بندی های متنوعی می توان انجام داد. دو نوع آنالوگ و دیجیتال یکی از این دسته بندی ها است. در آنالوگ از خطوط آنالوگ معمولی و دیجیتال از خطوط E1/T1 استفاده می شود. همچنین گیت وی های VoIP ای وجود دارند که ترافیک VoIP را به شبکه های بی سیم GSM یا CDMA متصل می کنند. یک گیت وی VoIP ابزاری با ارزش برای دفاتر بزرگی است که می خواهند از سرویس VoIP استفاده کنند اما دارای زیرساخت هایی هستند که آنالوگ بوده و تغییر آن پر هزینه و غیر عملی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.